Xiaomi 12X

Další vlajková loď měsíce března - Xiaomi 12X
Průlomový a vlajkový, to je nový Xiaomi 12X. V minulém článku jsme se více podívali pod pokličku jeho výkonnému kolegovi - Xiaomi 12. Trojici prémiových telefonů pak doplňuje ještě Xiaomi 12 Pro.

Chvilka s Xiaomi 12X
Smartphone Xiaomi 12X spadá do povedené řady chytrých telefonů Xiaomi 12, které cílí na zábavnou a technologickou strategii, která má koncového zákazníka bavit a umožnit mu používat chytrý telefon na maximum. Perfektní výpočetní výkon v kombinaci s grafikou a designovým zpracováním - to je novinka Xiaomi 12X.Xiaomi 12x var2Pár rozdílů, které vás mohou zajímat
Jak tomu již bývá, u nových řad mobilních telefonů, tak i tato povedená trojka smartphonů se maličko liší v drobných parametrech. Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro pohání stejný procesor (Snapdragon 8 Gen 1). My se dnes zaměřili na chytrý telefon Xiaomi 12X a tak bychom měli zmínit, že tento smartphone pohání jiná verze procesoru - Snapdragon 870 5G. Výjimečná rychlost načítání a přenos dat nebudou žádný problém. A jak název už napovídá, tak 5G vám umožní přijímat moderní pokrytí sítí 5G. Xiaomi 12X také umožňuje 67W kabelové turbo nabíjení. Oproti Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro, ale Xiaomi 12X nepodporuje 50W bezdrátové nabíjení a 10W zpětné nabíjení. Dalším nepatrným rozdílem je také absence Xiaomi AdaptiveCharge.

Tato technologie, dokáže pomocí inteligentního nabíjecího algoritmu chápat vaše nabíjecí zvyky a šetřit baterii. Oba typy, Xiaomi 12 i Xiaomi 12X, však disponují stejnou kapacitou baterie 4 500mAh. Kapacitně si tak nepohoršíte a můžete vybrat chytrý telefon podle nabíjecích preferencí. Taktéž AMOLED displej dosahuje stejných parametrů - 6,28. Máte-li pocit, že tyto rozměry jsou pro vás nedostatečné a používáte smartphone třeba i k práci, tak můžete sáhnout po největším z typů, této řady, a tím je Xiaomi 12 Pro, který vám jako jediný nabízí 6,73″ AMOLED displej. Všechny 3 typy také nabízejí různé paměťové parametry. U Xiaomi 12X je na výběr ze 2 variant - 8 GB + 128 GB a 8 GB + 256 GB. Jako jediný vám tak nenabídne první hodnotu ve variantě 12 GB. Takže opět má zákazník na výběr a může si zvolit, která paměť je pro něj ta ideální. Z této povedené trojice vám také nejméně zatíží ruku, je totiž se svými 176 g nejlehčím smartphonem řady 12.Xiaomi 12x var3 Xiaomi 12X vám nabídne bezdrátovou technologii Bluetooth - ve verzi 5.1. Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro mají pouze o dílek vyšší 5.2. Pokud vás zajímá SIM a třeba NFC, tak všechny 3 typy podporují 2 SIM a bezkontaktní platby NFC. Barevné provedení je stejné u všech typů.

Co jsme si neřekli o fotoaparátu
U Xiaomi 12 jsme přislíbili, že u Xiaomi 12X se více zaměříme na fotoaparát, který jsme u Xiaomi 12 nezmiňovali. Všechny typy, včetně Xiaomi 12X, disponují profesionálním trojitým kamerovým systémem, který vám umožní pořizovat snímky běžných dní i vašich zábavných aktivit. Rozlišení 50 MPx poznáte na první pohled. Vaše galerie bude plná barevně sytých a jasných fotografií. Pokud vás ale láká a baví natáčet videa v kvalitě 8K, tak sáhněte po typu Xiaomi 12 Pro a Xiaomi 12. Ostatní čočky u 12 a 12X jsou stejné - 13 MP + 5 MP. Pro kreativní osoby je Xiaomi 12X také, jako ostatní typy, vybaven One-click AI Camera, funkcí, která umožňuje kreativně stříhat videa a nabízí různé režimy - Parallel World, Magic Zoom a další. Nemůžeme vynechat moderní selfie kameru. Tento zásadní parametr dnes zajímá skoro každého. Cool selfie lze na Xiaomi 12X pořizovat v kvalitě 32 MPx.

Xiaomi, se svou řadou chytrých telefonů řady 12, vpadlo na globální trh s možností výběru, kterou vždy zákazník ocení. Možnosti jsou široké, od paměti, po technologie, až po rozměr displeje. To stejné však zůstává, design, prémiové zpracování a výkon, který Xiaomi nedělá mobilní ostudu. 

 

  • Ochranné sklo Corning Gorilla Glass Victus. 
  • Zvuk Dolby Atmos + Harmon Kardon. 
  • AMOLED displej. 
  • Android 12.0 - MIUI 13. Xiaomi 12x var4

Zaujal vás tento produkt? Pro více detailních informací stačí kliknout zde…

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení